PUMPTRACKID

Pumptrackide ehitus on väga spetsiifiline valdkond, nii nagu rulaparkide ehituski. Mõlema rajatise pinnasetööd on võrdlemisi sarnased, kuid pumptrackide puhul on tähtis valida sobiv sõidupinnakatend, mis määrab edaspidise ehitusspetsiifika. Valikute seas on betoonist või asfaltist katendid. Mõlemal materjalil on omad eelised, kuid valikut tehes tuleks lähtuda sihtgrupi vajadustest ning projekti terviklahendusest.

Betoonist pumptrackide puhul on võimalus kombineerida rada betoonist rulapargiga ühtseks tervikuks ehk hübriidpargiks. Betooni sile pind võimaldab harrastajatel liugeda mööda parki maksimaalsel kiirusel, eriti sobib betoonist pumptrack väikeste ratastega sõiduvahenditele (tõukeratas, rula, rulluisk).  Samuti sobib rada kasutamiseks ka igasugustele suurtemate ratastega sõiduvahenditele.

Asfaltkattega pumptrackide suurim eelis on kiire ehitusprotsess. Asfalteeritud rattarada sobib kasutamiseks nii ratastele, rulluiskudele, tõukeratastele, ruladele jne, kuid peamiselt on eelistatumad sõiduvahendid erinevad rattad (BMX, MTB, linnarattad, jooksurattad jne).

Vineerist pumptrackide eelis on nende soodne maksumus, rajamiseks optimaalne ettevalmistusprotsess ja kiire paigaldus, sh. võimalus rada ümberkolida. Vineerist rattarada on valmistatud moodulitest, mida saab kergesti lahti võtta ning võimalik on ka raja kuju muutmine. 

 

Konsulteeri meiega